Mazury są tak różnorodne, że bez wątpienia każdy znajdzie tu coś dla siebie – malownicze krajobrazy, wiele punktów o znaczeniu historycznym, mnogość atrakcji i wszechobecny spokój. W takich warunkach wypoczywać mogą żądni przygód młodzi podróżnicy, rodziny z dziećmi, czy starsi turyści. Udowodnimy Ci, że wakacje w Guziance są dla każdego!

Guzianka idealna dla… rodzin z dziećmi

Chcesz, aby twoja pociecha odpoczęła od siedzenia przed komputerem i spędziła lato pełne przygód? Mnogość atrakcji na Mazurach na pewno zainteresuje twojego malucha i nie pozwoli mu na chwilę nudy. Wspólne wycieczki rowerowe, wyprawy na kajaki i żagle, odkrywanie okolicznych atrakcji i zabawa na świeżym powietrzu z rówieśnikami – czy znasz lepszy przepis na udane wczasy?

Guzianka to doskonała destynacja dla rodzin z dziećmi – ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy znajduje się na dużym, ogrodzonym terenie, na którym w bezpiecznych warunkach mogą bawić się nawet najmłodsi amatorzy mazurskich wczasów.

Na terenie Ośrodka Wczasowego Narodowego Banku Polskiego znajduje się wyposażona sala zabaw i plac zabaw (otwarty w sezonie wiosennym i letnim), na których dzieci na pewno nie będą się nudzić. Wykwalifikowany personel jest przyzwyczajony do obecności dzieci i zawsze dba o to, aby pobyt był dla nich komfortowy i udany.

Guzianka to miejsce, w którym rodzice będą mieli szansę odsapnąć od codziennych obowiązków, a dzieci okryją nowe zainteresowania i pasje. Wspaniale spędzony czas w magicznej atmosferze pięknych Mazur na pewno zbliży Was do siebie.

Guzianka idealna dla… amatorów żeglarstwa

Ahoj przygodo! Marzy Ci się żegluga po mazurskich jeziorach? Chcesz poczuć wiatr w żaglach i wypocząć na świeżym powietrzu? Wyrusz z portu jachtowego w Guziance i odwiedź najpiękniejsze miejsca na Mazurach.

Mazury nazywane są Krainą Tysiąca Jezior – choć w rzeczywistości jest ich zdecydowanie więcej! Żeglowanie po mazurskich wodach może być niezapomnianą przygodą – jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś styczności z żeglugą, to idealnie miejsce, aby zacząć.

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy NBP znajduje się przy śluzie Guzianka – wodowanie tam łodzie może być niezapomnianym przeżyciem!

Port w Guziance to bezpieczne miejsce do zacumowania dla osób żeglujących po mazurskich jeziorach – na strzeżonym terenie ośrodka możecie zrelaksować się i nabrać sił, niezbędnych do dalszej podróży. Port Jachtowy Guzianka jest wyposażony we wszystkie niezbędne do postoju jachtu media. W bliskiej okolicy znajduje się restauracja serwująca smaczne posiłki, liczne atrakcje i zaplecze handlowe.

Żeglarstwo

Guzianka idealna dla… fanów historii

Gdy mówi się o Mazurach zawsze podkreśla się piękno krajobrazu i bliskość natury. Nie każdy jednak jest świadomy historii, jaką kryją mazurskie ziemie – wiele miejsc w regionie zapisało się na kartach polskich kronik.

Okolice Rucianego-Nidy od dawna przyciągały wielu artystów – to właśnie tam znajdował się azyl poety, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, w którym odpoczywał i tworzył jedne ze swoich najsłynniejszych poematów. Dziś w starej leśniczówce istnieje muzeum, które mogą odwiedzać zainteresowani poezją turyści.

Podróżnicy żądni przygody mogą wyruszyć na wyprawę szlakiem ukrytych skarbów i zaginionych kultur. Tysiące lat temu rejon Mazurskich Jezior zamieszkiwali Galindowie – jedno z najmniej znanych pruskich plemion. Od wielu lat badacze i archeolodzy głowią się, aby poznać sekrety dawnej kultury, jednak do dziś z Galindami łączy się więcej tajemnic niż jasnych informacji.

Na mazurskich ziemiach znajduje się również wiele reliktów II wojny światowej. W lesie Gierłowskim zlokalizowane są pozostałości po Wilczym Szańcu – jednej z głównych kwater Adolfa Hitlera. Natomiast w okolicznych Mamerkach turyści mogą natrafić na ogromny kompleks zniszczonych bunkrów niemieckich.

Guzianka idealna dla… miłośników natury

Nie ma lepszego miejsca w Polsce dla miłośników wczasów na łonie natury! Mazury zachwycają malowniczymi krajobrazami, magicznym klimatem i świeżym powietrzem. Jeżeli chcesz uciec od miejskiego zgiełku i zaznać prawdziwego relaksu z dala od tłumów turystów, Mazury są doskonałym wyborem.

Amatorzy leśnych wędrówek, długich spacerów i przejażdżek rowerowych będą w raju – w okolicach Guzianki znajduje się mnóstwo szlaków turystycznych, przebiegających przez najpiękniejsze zakątki regionu.