Planujesz rodzinny wypad na jezioro? Każdy rodzic wie, że podróżowanie z dziećmi wymaga dużo lepszego przygotowania, niż luźny wypad w gronie dorosłych. Na uwadze masz bezpieczeństwo swojej pociechy oraz ilość rozrywek, które czekają na nie w miejscu wycieczki.

Wakacje ze znudzonym dzieckiem to ostatnie, o czym marzysz – jak zatem uniknąć codziennego marudzenia i zorganizować wczasy, na których dzieciaki będą się świetnie bawić?

Rodzinna wyprawa nad jezioro to idealna okazja do wspólnego wypoczynku – uprawiania sportów, odkrywania zakątków malowniczych Mazur, czerpania jak najwięcej ze świeżego powietrza i relaksowania się z dala od zgiełku miasta.

Wystarczy trochę kreatywności, aby zamienić weekendowy wypad nad jezioro w niezapomnianą przygodę. Zobacz, jak zaplanować rodzinny wypad, który twoje dzieci długo będą wspominać!

Dzieci na łódce

Rodzinny rejs po mazurskich jeziorach

Żegluga po mazurskich wodach będzie ogromną przygodą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych uczestników wycieczki. Podczas rodzinnego rejsu maluchy mogą nabyć nowe umiejętności, a żegluga w gronie najbliższych to doskonała okazja do zaciskania więzi.

Na mazurach opcji jest mnóstwo – możecie zapisać pociechę na lekcje dla najmłodszych żeglarzy lub wybrać się na zorganizowany rejs z profesjonalną załogą, podczas którego możecie skupić się na podziwianiu urokliwych zakątków mazurskich jezior.

Organizatorzy rodzinnych rejsów żeglarskich stawiają bezpieczeństwo na pierwszym miejscu – wykwalifikowana ekipa będzie miała pod okiem całą Waszą rodzinę i upewni się, że podczas wyprawy będzie czuć się komfortowo.

Wyprawa na żagle to przygoda, którą twoje dziecko zapamięta na długie lata. I kto wie – być może obudzi w twoim maluchu nowe pasje lub zainteresowania

Zabawy w ośrodku

Planując wakacje na jeziorem, warto poświęcić czas na poszukiwania idealnego ośrodka. Głównym kryterium wyboru jest przyjazne nastawienie do rodzin z dziećmi oraz bezpieczeństwo. Obiekt wypoczynkowy powinien znajdować się na ogrodzonym terenie, na którym dziecko może bezpiecznie się bawić.

Dobrym przykładem jest ośrodek Guzianka – obiekt często wykorzystywano podczas wyjazdów szkolnych i obozów letnich. Na terenie ośrodka znajduje się plac zabaw, kryta sala zabaw i pokój rekreacyjny, w którym dzieci mają zagwarantowaną rozrywkę, nawet gdy pogoda nie dopisuje. W takich miejscach twoje maluchy mogą poznać innych rówieśników – a w tym czasie rodzice wreszcie odsapną.

Wiele ośrodków wypoczynkowych umożliwia rozpalenie ogniska – to świetna okazja na zwieńczenie dnia pełnego atrakcji. Wspólne pieczenie kiełbasek, ulubionych pianek i śpiewanie piosenek zbliży Was do siebie.

Długa wycieczka rowerowa

Planując wakacje nad jeziorem, nie możesz odpuścić sobie wycieczki rowerowej! Większość ośrodków znajduje się w okolicy atrakcyjnych zalesionych terenów lub popularnych tras turystycznych.

Wspólna wyprawa na rowery to szansa na zapoznanie dziecka z polską fauną i florą. W tym wypadku liczy się czas spędzony z rodziną – z dala od rozpraszaczy, jakimi są ekrany komputerów, telewizorów czy telefonów.

Pamiętaj, aby podczas jazdy dostosować się do tempa i możliwości dziecka. Nie liczy się ilość pokonanych kilometrów, a dobra zabawa i uśmiech na twarzy twojej pocieszy. Jeżeli dziecko nie jest gotowy na taką wyprawę, wyposaż się w dodatkowy fotelik, który możesz przymocować do swojego roweru.

Wycieczka rowerowa

Pluskanie się w jeziorze i zabawy na plaży

Gdy pogoda dopisuje, dzieciom do szczęścia nie trzeba więcej niż dostęp do wody i piaszczystej plaży – chyba każdy maluch uwielbia pluskać się w jeziorze. Szukając idealnego miejsca, wybierz te, w którym woda jest płytka a zejście łagodne.

Wyprawa na plażę wcale nie musi oznaczać leniwego leżakowania na słońcu – przynajmniej dla maluchów. W internecie możesz znaleźć mnóstwo pomysłów na kreatywne plażowe zabawy dla najmłodszych. Jeżeli macie ochotę na aktywniejszą formę wypoczynku, podczas wczasów nad wodą skorzystajcie z kajaków, łódek lub rowerków wodnych.

Pobyt nad wodą może okazać się również świetną okazją do zapoznania dziecka z pasją rodziców – jeżeli któreś z Was uwielbia wędkować, na kolejną wyprawę na ryby zaproście swoją pociechę. Wspólna zabawa i nauka nowych umiejętności wszystkim sprawi ogromną radochę.